• motiv05.jpg
  • motiv01.jpg
  • motiv04.jpg
  • mytiskel.jpg
  • motiv02.jpg
  • motiv03.jpg

Zasklívání lodžií a balkónů

Počátky uvedení zasklívacího systému OPTIMI na náš trh se datují od r. 1994, kdy byla práva na jeho výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena od finské firmy Lemminkainen, která tento systém patentovala.

Přídavný zasklívací systém OPTIMI® pro zasklívání lodžií a balkónů dodáváme a montujeme již od r. 1994, kdy jsme montovali jako firma Jiří Froněk - CATR. Od této doby jsme provedli tisíce montáží po celé severní Moravě. Jsme smluvními partnery firmy OPTIMI spol. s r.o. (www.optimioriginal.cz) – Výhradním licenčním výrobcem systému v ČR dle světového patentu WO 89/5389.

Systém je certifikován od r. 1994 bylo vydáno již 5 certifikátu. V současné době je dodáván inovovaný systém OPTIMI® KVADRO® se zvýšenou únosností závěsů skel a prodlouženou zárukou ze 3 na 5 let.

Uvedení tohoto systému na trh se setkalo s velkým zájmem a oblibou u obyvatel panelových domů. Označení OPTIMI® se pro zasklívací systém lodžií vžilo a je běžně používáno. V r. 1994 byla systému udělena Velká cena GRAND PRIX na výstavě For Habitat v Praze.

Systém se stal natolik úspěšným, že některé firmy ve snaze přiživit se na tomto úspěchu, jej začaly kopírovat a uvádět na trh kopie zastaralého systému pod jiným označením. Název OPTIMI® je zapsanou ochrannou známkou a známka byla posléze Úřadem pro patenty a vynálezy prohlášena za všeobecně známou.

 
CATR – zasklívání lodžií a balkónů 
© 2014 CATR Jiří Froněk Lučinská 1331/10, Ostrava 10 tel. 596 235 301, e-mail lodzie@optimi-catr.cz